Komunika Księdza Biskupa Marka Solarczyka 2023-09-01

Moi Drodzy!

W dniu 8 września będziemy przeżywali święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jak zawsze jest to dla nas okazja do zawierzenia bogactwa naszego życia i tajemnic naszej wiary Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej, ale także czas refleksji nad darem ludzkiego życia, tak wyjątkowo objawionym poprzez narodziny dziecka.

Święty Jan Paweł II wielokrotnie apelował o poszanowanie ludzkiego życia od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. W swojej encyklice Evangeliumvitae (Ewangelia życia), ogłoszonej 25 marca 1995 roku potwierdził, że dokument ten ma: „być stanowczym i jednoznacznym potwierdzeniem wartości ludzkiego życia i jego nienaruszalności, a zarazem żarliwym apelem skierowanym w imię Boże do wszystkich i do każdego: szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu – każdemu ludzkiemu życiu! Tylko na tej drodze znajdziesz sprawiedliwość, rozwój, prawdziwą wolność, pokój i szczęście (nr 5)!

Tak bardzo potrzeba nam potwierdzenia tej wrażliwości i umocnienia naszej troski o życie, ale przede wszystkim odnowienia ufności wiary i pokornego wołania do Boga o moc Jego błogosławieństwa w pielęgnowaniu Jego darów.

Niech święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie w naszych wspólnotach parafialnych czasem modlitwy dziękczynnej za dar życia, ale także pokornej prośby o umocnienie wszelkich starań zmierzających do poszanowania i godnego życia. Proszę, aby tego dnia po głównej Mszy Świętej było sprawowane nabożeństwo adoracyjne i w modlitwie różańcowej przez wstawiennictwu Matki Bożej były zawierzone mocy łaski Bożej wszelkie intencje ludzkiego życia.

Wasz biskup Marek