AKT ZAWIERZENIA W DNIU ODZYSAKANIA PRZEZ PRZYTYK PRAW MIEJSKICH 2023-12-31

AKT ZAWIERZENIA

W DNIU ODZYSAKANIA PRZEZ PRZYTYK PRAW MIEJSKICH

Panie Jezu Chryste, który z miłości do nas oddałeś swoje życie na Krzyżu i pozwoliłeś nam odnaleźć Siebie w tym świętym znaku miłości, zawierzamy Tobie Nasze Miasto i Naszą Gminę; zawierzamy wspólnoty parafialne działające na obszarze naszej Gminy; zawierzamy nasze rodziny i nas samych; zawierzamy nasze dzieci i osoby starsze, którzy sami tego uczynić nie mogą; zawierzamy każdego, kto w jakikolwiek sposób podejmuje troskę o naszą małą Ojczyznę; zawierzamy wszystkich, którzy będą tworzyli tę wspólnotę w przyszłych pokoleniach; zawierzamy wszystkie nasze sprawy materialne, cielesne i duchowe, doczesne i wieczne.

W tym czasie odnowienia, chcemy także odnowić naszą przynależność do Ciebie.

Wspominając św. Annę, pragniemy zachować tradycję naszych przodków, którzy z wielką miłością w najtrudniejszych czasach zbudowali kościół przytycki i doprowadzili do jego dedykacji. Świadomi trudności także naszych czasów, może też i wielkich prób, które mogą zostać przed nami postawione, z nadzieją patrzymy w przyszłość, opierając ją na tym, co najpiękniejsze, najbardziej szlachetne, najlepsze z naszej przeszłości. Nie zapominamy tego, co było przed nami, czerpiemy z tego na tyle, na ile tylko potrafimy i wypraszamy mocy Bożej dla naszej wierności.

Duchu Święty, który w historii Przytyka byłeś wspominany w tajemnicy Twojego Zesłania, odnawiaj nasze patrzenie na naszą codzienność. Pozwalaj nam odpowiadać na wezwanie współczesne nową mocą i nowym światłem, któremu żadne ciemności nie będą mogły przesłonić. Pozwalaj nam dawać też świadectwo innym o naszym oddaniu Jezusowi Chrystusowi, naszej wierności Tradycji i wprowadzaniu Twoich natchnień w sposób odpowiedni do zmieniającego się świata.

Maryjo, Królowo Polski, nie zostawiaj nas samych i wypraszaj nam wszelkie łaski potrzebne w naszym życiu. Nie pozwól nam oddalić się od Twojego Syna. Wprowadzaj pokój do naszego życia w świecie pełnym zamętów, kłótni, nieporozumień. Wspomagaj nas nieustannie.

Wypraszamy też wstawiennictwa naszych Patronów: św. Józefa, św. Michała Archanioła, św. Rity, św. Jana Pawła II, św. Wawrzyńca, św. Marii Magdaleny i wielu innych, których na co dzień wspominamy

Bądź uwielbiony, Boże w Trójcy Jedyny!!!

Przytyk, 31 grudnia 2023 roku – 1 stycznia 2024 roku