Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

LIST BISKUPA RADOMSKIEGO NA PIERWSZĄ
LIST BISKUPA RADOMSKIEGO NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU 2023 R.   Drodzy bracia i siostry! Rozpoczynamy kolejny czas Adwentu w życiu naszym, naszych rodzin, parafii, diecezji i całej wspólnoty Kościoła. Pragniemy przeżyć go z oddaniem i troską o osobistą wiarę, dzięki której ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

6 września 2015 roku 2015-09-06

 

1.     Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

2.     We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach świętych będziemy święcili ziarno siewne.

3.     W czwartek o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym. Jest to odpowiedź na wezwanie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), żeby w każdym miesiącu wspominać Ducha Świętego. Wypraszamy w ten sposób łaski dla kapłanów, ale jest to ważna modlitwa dla każdego, kto przeżywa przygotowanie do sakramentów świętych (przede wszystkim bierzmowania) lub kto jest przed ważnymi decyzjami życiowymi lub kto ma przed sobą jakiekolwiek egzaminy. Duch Święty uświęca na i oświeca nas. Taką Mszę świętą ku uczczeniu i uwielbieniu Ducha Świętego będziemy odprawiali w każdy drugi czwartek miesiąca.

4.     W piątek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na pierwszą w tym roku zbiórkę. Bardzo proszę rodziców o umożliwienie wszystkim udział w tym spotkaniu. Zapraszamy też tych, którzy jeszcze nie są ministrantami, a chcieliby się zapisać, przede wszystkim uczniów klas czwartych. Zapraszamy też uczniów klas trzecich, którzy w roku przygotowania do Komunii chcieliby odbyć staż kandydata na ministranta.

5.     W przyszłą niedzielę z inicjatywy Grupy Czcicieli Świętego Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 7.00 będziemy adorowali Najświętszy Sakrament. W czasie tej adoracji od godz. 8.30 będzie Modlitwa Różańcowa w intencji naszej Parafii i naszych rodzin. Tak będzie w każdą drugą niedzielę miesiąca.

6.     W przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

7.     W następny poniedziałek będziemy przeżywali nasz odpust parafialny i to związany z tytułem Kościoła parafialnego: Podwyższenia Krzyża Świętego. Na sumie będzie uroczysta procesja. Już dziś proszę o pomoc panów strażaków z Przytyka i Sukowa, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. W dniu odpustu zapraszam na godz. 17.00 na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.      Przed odpustem dobrze byłoby uporządkować nasz cmentarz. Dlatego zapraszam na piątek na godz. 9.00 mieszkańców Podgajków: Wschodniego i Zachodniego oraz Zameczka i Zameczka Kolonii do tej pracy.

9.     W 2 sobotę września tj. 12 września 2014 r., odbędzie się w Błotnicy Dzień Skupienia dla narzeczonych. Wszyscy, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński powinni w takim dniu skupienia wziąć udział. Kolejny będzie w grudniu. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać stosowne zaświadczenie, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych.

10.  Duszpasterstwo Rodzin organizuje spotkania z narzeczonymi w ramach przygotowania bliższego do małżeństwa tzw. kursy przedmałżeńskie. W tym roku są zaplanowane trzy edycje takich spotkań.

I edycja: 28 września 2015 r. – 30 listopada 2015 r.

II edycja:14 grudnia 2015 r. – 15 lutego 2016 r.

III edycja:7 marca 2016 r. – 16 maja 2016 r.

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 18.00 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Malczewskiego 1.

11.  Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim parafianom za przyłączenie się do akcji Tornister pełen uśmiechów. Dzięki życzliwości wielu osób 11 dzieci zostało obdarowanych artykułami i przyborami szkolnymi. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

12.  Przypominam, że dzisiaj są zawody strażackie na naszym stadionie. Zapraszam do kibicowania.

13.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

14.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Zofię Kot.

30 sierpnia 2015 roku 2015-08-30

 

1.   We wtorek początek roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pracowników naszych szkół.

2.   W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W  pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię świętą. Wizyta u chorych odbędzie się w godzinach 9.00-11.00. Bardzo proszę o informację, którzy chorzy chcieliby skorzystać z tych sakramentów. Od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa.

4.   W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy od Różańca Świętego, a następnie wprowadzenie do osobistej Adoracji. O 20.30 Msza święta wynagradzająca za zniewagi wyrządzane Maryi. Zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5.   W sobotę zapraszam ministrantów, członków scholi, uczestników Oaz wakacyjnych na ognisko rozpoczynające rok pracy w parafii. Rozpoczniemy o godz. 17.00.

6.   Za tydzień o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

7.   Przypominam ponownie o akcji Tornister pełen uśmiechów. Przy drzwiach kościoła stoi puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

8.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

 

23 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   Serdecznie dziękuję za  udział w wydarzeniach ubiegłego tygodnia:

a)   dożynki parafialne: za piękne wieńce dożynkowe oraz za dar papryki, którą przekazaliśmy dla Sióstr Klarysek w Skaryszewie;

b)  przywitanie pielgrzymów: za przygotowany przez przedstawicieli poszczególnych sołectw posiłek.

2.   Przypominam, że nasz Parafialny Zespół Caritas podjął akcję Tornister pełen uśmiechów. Koszt przyborów, którymi wypełniamy tornistry, wynosi od 70 do 100 zł. Kto chciałby i mógłby być uczestnikiem tej akcji, może po prostu ofiarować na ten cel 100 zł. Przy drzwiach kościoła stoi ponadto puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

3.   We środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00.

4.   Czas wakacji dobiega końca. Za tydzień początek roku szkolnego. Żeby zacząć ten czas z Panem Bogiem zapraszamy uczniów do Sakramentu Pokuty według następującego porządku: w czwartek od 16.00 uczniów Szkoły Podstawowej (klasy IV-VI); w piątek od 16.00 uczniów Gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

16 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   W dniu dzisiejszym Przytyckie Targi Papryki i nasze parafialne dziękczynienie za zbiory. Podczas Targów Papryki zapraszam do udziału w zabawie z nagrodami zorganizowanej przez Parafialny Zespół Caritas. Dziękuję przy tej okazji fundatorom nagród.

2.   Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

3.   W środę, 19 sierpnia, w naszej Parafii zatrzyma się Praska Pielgrzymka Piesza. Według rozpiski z poprzednich lat pielgrzymi powinni pojawić się u nas około godz. 11.00. Mam nadzieję, że wzorem lat poprzednich pielgrzymi mogą liczyć na przygotowany przez nas poczęstunek. Myślę, że powinniśmy być gotowi co najmniej pół godziny wcześniej.

4.   W sobotę, 22 sierpnia zapraszam na Mszę świętą na godz. 18.00  ku czci św. Rity oraz na nabożeństwo za wstawiennictwem tej wielkiej Orędowniczki w sprawach beznadziejnych. Będziemy jej polecali m.in. nasze rodziny, prosząc o pokój o pojednanie między w rodzinach,  w sąsiedztwie, w naszej Parafii.

5.   Zapowiedzi przedślubne – do małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

6.   Gość Niedzielny

7.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej Parafii: Annę Bukowską i Krzysztofa Kazimierskiego.

 

30 lipca 2023 roku 2023-07-29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 LIPCA 2023 ROKU

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     Dziękuję za udział w odpuście św. Anny. Dziękuję Panom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobom niosący emblematy parafialne, ministrantom i wszystkim, którzy razem z nami w minioną środę chcieli świętować.

2.     Dzisiaj poświęcenie pojazdów. Odbędzie się ono po każdej Mszy świętej. Modlitwa zostanie odmówiona u stóp schodów wiodących do świątyni, a poświęcenie obejmie wszystkie pojazdy przejeżdżające przez rondo przed świątyni LISTNUM a..

3.     We środę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu nawiedza świątynię parafialną lub świątynię franciszkańską, może zyskać odpust, przyjmując Komunię świętą i modląc się w intencjach Ojca świętego.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, misyjne, zakonne oraz w intencjach kapłanów, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.

5.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 i po południu od 17.15. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

6.     Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej.

7.     W pierwszą sobotę miesiąca o 19.15 Różaniec święty, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona rozważaniu tajemnicy różańcowej. O 20.30 Msza święta wynagradzająca za obelgi przeciw Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny. Całość zakończy Apel Jasnogórski.

8.     W pierwszą niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 9.00 Różaniec święty, a pop Mszy świętej spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

9.     W przyszłą niedzielę wychodzi Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi wyruszą ze Skrzynna o godz. 15.00. Przy okazji pamiętamy, że przez naszą Parafię będą przechodziły dwie pielgrzymki z Warszawy: pierwsza będzie u nas 9 sierpnia, a druga przed 26 sierpnia. Przygotujmy się na przyjęcie tych pielgrzymów.

10. W sobotę w Centrum Kultury i Bibliotece w Przytyku odbędzie się piękne wydarzenie o nazwie „Karawana – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”. Początek już o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców na spektakle teatralne, koncert muzyki jazzowej do Centrum Kultury w Przytyku. Szczegóły na plakatach.

11. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Michał Wieczorek z Parafii Przytyk i Zuzanna Kruszyńska z Parafii Wsola.

12. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane na bankowe konto Parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej. Przypominam, że w przyszłym tygodniu jest pierwsza niedziela miesiąca.

13. „Gość Niedzielny”.

4 lipca 2021 roku 2021-07-03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 LIPCA 2021 ROKU

 

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela lipca. Weszliśmy w okres wakacyjny.

2.   W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Po Mszy świętej w Sali spotkań na  plebani Krąg biblijny.

3.   W dugą niedzielę miesiąca na Mszy świętej po godz. 7.00 modlimy się w intencji Czcicieli Świętego Michała  Archanioła: za dzieci i młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

2 sierpnia 2015 roku 2015-08-02

1.       Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.       Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.       W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.       Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.       W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.       Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.       Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.       Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.       Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  W nawiązaniu do dzisiejszego listu przypominam, że w naszej parafii w każdą środę od godz. 18.00 do 20.00 spotyka się grupa wsparcia dla osób uzależnionych, ale także dla ich rodzin. Zapraszam do skorzystania z tej możliwości pomocy sobie i swoim bliskim.

11.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

12.  „Gość Niedzielny”.

13.  W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Mariannę Rychlicką.

 

1.      Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.      Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.      W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.      Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolici Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.      W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.      Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.      Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.      Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.      Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

11.  „Gość Niedzielny”.

9 sierpnia 2015 roku 2015-08-09

1.     Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2.     Przypominam, że codziennie o godz. 21.00 wędrujemy w Pielgrzymce Duchowej. Zapraszam na tą naszą duchową pielgrzymkę. W każdej chwili bowiem można się w nią włączyć.

3.     W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będziemy święcili kwiaty, zioła i inne owoce ziemi.

4.     W przyszłą niedzielę Przytyckie Targi Papryki. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy dziękowali za tegoroczne zbiory. Bardzo proszę poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńcy dożynkowych. Producentów papryki proszę o przygotowanie koszy z papryką. Papryka trafi do Sióstr Klarysek w Skaryszewie.

5.     Przypominam, że w czasie Targów Papryki będzie czynny namiot naszego Parafialnego Zespołu Caritas i odbędzie się zabawa z nagrodami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się jako ofiarodawcy różnych nagród.

6.     Za tydzień o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

7.     W tym tygodniu w naszym dekanacie będziemy przeżywali odpusty parafialne: w poniedziałek we Wrzosie świętego Wawrzyńca, a w sobotę w Jarosławicach Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W piątek, 14 sierpnia w Kaszowie nabożeństwo czterdziestogodzinne i okazja do spowiedzi świętej.

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów, Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

9.     „Gość Niedzielny”.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Agnieszkę Marciszewską i Pana Bolesława Przychodzienia.

 

30 lipca 2023 roku 2023-07-29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 LIPCA 2023 ROKU

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     Dziękuję za udział w odpuście św. Anny. Dziękuję Panom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobom niosący emblematy parafialne, ministrantom i wszystkim, którzy razem z nami w minioną środę chcieli świętować.

2.     Dzisiaj poświęcenie pojazdów. Odbędzie się ono po każdej Mszy świętej. Modlitwa zostanie odmówiona u stóp schodów wiodących do świątyni, a poświęcenie obejmie wszystkie pojazdy przejeżdżające przez rondo przed świątyni LISTNUM a..

3.     We środę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu nawiedza świątynię parafialną lub świątynię franciszkańską, może zyskać odpust, przyjmując Komunię świętą i modląc się w intencjach Ojca świętego.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, misyjne, zakonne oraz w intencjach kapłanów, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.

5.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 i po południu od 17.15. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

6.     Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej.

7.     W pierwszą sobotę miesiąca o 19.15 Różaniec święty, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona rozważaniu tajemnicy różańcowej. O 20.30 Msza święta wynagradzająca za obelgi przeciw Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny. Całość zakończy Apel Jasnogórski.

8.     W pierwszą niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 9.00 Różaniec święty, a pop Mszy świętej spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

9.     W przyszłą niedzielę wychodzi Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi wyruszą ze Skrzynna o godz. 15.00. Przy okazji pamiętamy, że przez naszą Parafię będą przechodziły dwie pielgrzymki z Warszawy: pierwsza będzie u nas 9 sierpnia, a druga przed 26 sierpnia. Przygotujmy się na przyjęcie tych pielgrzymów.

10. W sobotę w Centrum Kultury i Bibliotece w Przytyku odbędzie się piękne wydarzenie o nazwie „Karawana – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”. Początek już o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców na spektakle teatralne, koncert muzyki jazzowej do Centrum Kultury w Przytyku. Szczegóły na plakatach.

11. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Michał Wieczorek z Parafii Przytyk i Zuzanna Kruszyńska z Parafii Wsola.

12. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane na bankowe konto Parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej. Przypominam, że w przyszłym tygodniu jest pierwsza niedziela miesiąca.

13. „Gość Niedzielny”.

4 lipca 2021 roku 2021-07-03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 LIPCA 2021 ROKU

 

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela lipca. Weszliśmy w okres wakacyjny.

2.   W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Po Mszy świętej w Sali spotkań na  plebani Krąg biblijny.

3.   W dugą niedzielę miesiąca na Mszy świętej po godz. 7.00 modlimy się w intencji Czcicieli Świętego Michała  Archanioła: za dzieci i młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

Menu